За пета поредна година бе дадено началото на образователната кампания „Пресичам безопасно с TEDI”, като за първи път инициативата стартира от Стара Загора. Домакин на събитието бе Начално училище "Димитър Благоев", където първокласници придобиха ценни знания от представители на Главна дирекция „Национална полиция“. Техен верен спътник в уроците бе и мечето TEDI.
Кампанията има за цел да запознае децата на България с правилата за движение по пътищата, а нейни организатори са Тимбарк България, съвместно с Министерство на образованието и Министерство на вътрешните работи.
Есенна академия за родители организира за втори път болница “Пирогов”. Тя се провежда под мотото “Първа помощ за малките герои”
Обучението има силно застъпена практическа част с цел родителите да усвоят най-важните техники за адекватна реакция в различни спешни състояния при децата. Затова този път фокусът ще бъде върху състоянията характерни за есенния сезон.Лектори ще бъдат д-р Явор Пукалски - началник на Отделение по детска ортопедия и травматология и доц. Ирен Цочева - началник на Отделение по педиатрия.
Глухотата е сериозен проблем, който може да окаже значително влияние върху развитието на децата. Статистиката сочи, че около 2-3 на 1000 новородени деца се раждат с частична или пълна глухота. Според изследванията, децата с нелекувана загуба на слуха изпитват забавяне в развитието на речта и комуникационните умения, което води до затруднения в социалното и академичното им развитие. Важна е ранната диагноза и интервенция – кохлеарните импланти могат да върнат слуха и значително да подобрят шансовете за пълноценно развитие на детето.
80 доброволци свалиха над 6 тона отпадъци от Национален парк Рила по време на 28-то високопланинско почистване, организирано от ЕС „За Земята“.
Участници от Перник до Варна, от 5 до 65 годишна възраст, с разнообразни професии и занимания се качиха от 21 до 25 август високо в планината и изчистиха района на хижа Чакър войвода и хижа Мусала
Над хижа Чакър войвода беше открито старо сметище при вече несъществуващи бунгала за престой и лечение на белодробни и кожни заболявания. Изнесени бяха над 3.5 тона битови отпадъци, предимно пластмаса и метал, азбест, ламарини и стари електроуреди.
Военни лекари влизат в МУ-Варна и с оценки от други университети
20 младежи ще имат възможността да се обучават по специалността „Военен лекар”, която се осъществява по тристранния проект между Военномедицинска академия (ВМА), Висшето военноморско училище „Н.Й.Вапцаров” (ВВМУ) и Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов”-Варна.
Класирането ще става на база резултатите от изпит по английски език, проверка на психофизиологичните качества, изпит за физическа годност и медицински прегледи. За разлика от предходните кампании, сега кандидатите за медици под пагон ще могат да използват оценките си по химия и биология, независимо в кой медицински университет в България са положили съответния изпит.